INFOTEKA.BG – Новините, които трябва да знаеш

Всичко най-важно подбрано за теб – политика, икономика, образование, култура, здраве, технологии и много други от Бяла, Долни Чифлик, Варна

Плувци от пет университета мериха сили във Варненската Универсиада

Завърши състезанието по плуване, част от XXI Варненска Универсиада, което се проведе в открития плувен басейн „Юлиян Русев“. В надпреварата се включиха 66 студенти от пет висши учебни заведения. Основната конкуренция в този спорт беше между Медицинския университет „Проф. д-р Параскев Стоянов“и ВВМУ „Никола Вапцаров“. Първенци в крайното класиране станаха възпитаниците на Медицинския университет. Събитието се организира от дирекция „Спорт“ към Община Варна, студентските съвети и академичните звена отговарящи за спорт в университетите.

Индивидуално класиране по дисциплини:
50 м. Бътерфлай жени

  1. Филотея Димитрова, ВВМУ „Никола Вапцаров“
  2. Габриела Дочева , ВВМУ „Никола Вапцаров“
  3. Никол Полински, МУ „Проф. д-р Параскев Стоянов“

50 м. Бътерфлай мъже

  1. Тихомир Тодоров, ВВМУ „Никола Вапцаров“
  2. Антоний Моралийски, МУ „Проф. д-р Параскев Стоянов“
  3. Александър Матев , ВВМУ „Никола Вапцаров“

50 м. Гръб жени

  1. Венета Георгиева, ИУ
  2. Мария Ангелова , ВВМУ „Никола Вапцаров“
  3. Никол Атанасова, МУ „Проф. д-р Параскев Стоянов“

50 м. Гръб мъже

  1. Илчо Терзиев , ВВМУ „Никола Вапцаров“
  2. Благовест Тодоров, ВСУ „Черноризец Храбър“
  3. Михаил Денев, МУ „Проф. д-р Параскев Стоянов“

50 м. Брус жени

  1. Филотея Димитрова , ВВМУ „Никола Вапцаров“
  2. Никол Атанасова, МУ „Проф. д-р Параскев Стоянов“
  3. Теодора Борисова, МУ „Проф. д-р Параскев Стоянов“

50 м. Бруст мъже

  1. Теодор Вощинаров, ТУ
  2. Дейвид Стоянов, ИУ
  3. Ивайло Петков, ТУ

50 м. Св. стил жени

  1. Габриела Дочева, ВВМУ „Никола Вапцаров“
  2. Мария Ангелова, ВВМУ „Никола Вапцаров“
  3. Ния Атанасова, МУ „Проф. д-р Параскев Стоянов“
  4. Йоана Стоименова, МУ „Проф. д-р Параскев Стоянов“

50 м. Св. стил мъже

  1. Антоний Моралийски, МУ „Проф. д-р Параскев Стоянов“
  2. Тихомир Тодоров, ВВМУ „Никола Вапцаров“
  3. Георги Георгиев, ВВМУ „Никола Вапцаров“

Щафета 5 по 50 м. св. стил 3 мъже/2 жени

  1. ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ – Георгиев, Димитрова, Матев, Дочева, Тодоров
  2. МУ „Проф- д-р Параскев Стоянов“ – Денев, Полински, Бекетов, Стоименова, Моралийски
  3. Икономически университет – Дамянов, Георгиева, Белчев, Веселинова, Добрев

Крайно отборно класиране между университетите:

  1. МУ „Проф. д-р Параскев Стоянов“- 542 т.
  2. ВВМУ „Никола Вапцаров“- 463 т.
  3. Икономически университет- 352 т.
  4. Технически университет – 112 т.
  5. ВСУ „Черноризец Храбър“- 70 т.

Състезанията за студенти по плажен волейбол ще се проведат на 24.04.2021 г., а по тенис на корт на 28.04.2021 г.

0 0 vote
Article Rating

Публикувано на 20.04.2021 г. 13:21 ч.

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x