INFOTEKA.BG – Новините, които трябва да знаеш

Всичко най-важно подбрано за теб – политика, икономика, образование, култура, здраве, технологии и много други от Бяла, Долни Чифлик, Варна

Милан удари Интер и е на върха в Италия

Златан Ибрахимович е герой за „росонерите“ в градското дерби с два гола и страхотно постижение.

Милан победи Интер с 2:1 в градското дерби от четвъртия кръг на италианската Серия „А“ и е едноличен лидер без грешка от началото на сезона.

Златан Ибрахимович (13, 16) се превърна в герой за „росонерите“ с два гола още в началото само за три минути, при втория от които му асистира Рафаел Леао. 39-годишният швед реализира по два гола в един мач за 38-и път в италианския елит, изравнявайки рекорда по този показател на легендата Силвио Пиола.

Ромелу Лукаку (29) намали още през първата част, но нито до почивката, нито до края на срещата символичните домакини не успяха да стигнат до втори гол, с който да изравнят резултат и да стигнат поне до точка.

Милан се разписва в 24-и пореден мач за първи път от 1973 година, когато серията му спира при 29 срещи.

След успеха си „росонерите“ са еднолични лидери с пълен актив от 12 точки. „Нерадзурите“ са шести със 7 точки преди останалите срещи от кръга.