INFOTEKA.BG – Новините, които трябва да знаеш

Всичко най-важно подбрано за теб – политика, икономика, образование, култура, здраве, технологии и много други от Бяла, Долни Чифлик, Варна

Манчестър Сити с гросмайсторска победа срещу Арсенал

Манчестър Сити победи Арсенал на неговия „Емирейтс“ с 1:0. Това е 18-а поредна победа във всички турнири и 13-а последователна такава в английската Висша лига за „гражданите“. Гол на Рахийм Стърлинг още в 76-ата секунда донесе трите точки на тима на Хосеп Гуардиола, който отново надигра своя ученик Микел Артета.

Гостите откриха, след като Стърлинг засече с глава центриране отдясно на Марез.

В шестата минута отново Стърлинг имаше шанс, след като бе изваден с марково подаване на Де Бройне. Крилото този път се забави, направи прекалено много докосвания на топката и това даде възможност на Лено да се справи със ситуацията.

След лошото начало Арсенал стабилизира играта си и в края на полувремето вече започна и да атакува по-смело. Минута преди почивката дойде и най-доброто положение за домакините. Белерин проби отдясно и влезе в наказателното поле, топката стигна до Пепе, но ударът му мина покрай гредата.

В 49-ата минута Де Бройне опита технично да прати топката в горния десен ъгъл на вратата на Лено, но ударът му премина встрани от целта. В 56-ата Гюндоган стреля от границата на наказателното поле, но Лено изби удара му в корнер.

В 80-ата минута Кансело комбинира с Жезус, след което португалецът финтира добре съперник и стреля с външен фалц към далечния ъгъл, но топката премина на сантиметри от лявата греда. Това бе и последната интересна ситуация.