INFOTEKA.BG – Новините, които трябва да знаеш

Всичко най-важно подбрано за теб – политика, икономика, образование, култура, здраве, технологии и много други от Бяла, Долни Чифлик, Варна

Лукаку спаси Интер в 120-минутна драма

Отборите на Фиорентина и Интер завършиха при резултат 1:2 на “Артемио Франки” в 1/8-финален сблъсък от Купата на Италия.

Попаденията отбелязаха Артуро Видал (40′ – дузпа) и Кристиан Куаме (57′). Така „нерадзурите“ ще се изправят срещу градския си съперник Милан в следващата фаза на турнира.

В 10-ата минута Миленкович опита шут по земя, който не намери целта. При последвалата атака на гостите Лаутаро стреля, но ударът му беше блокиран именно от противниковия капитан. Така се стигна до корнер, след чието центриране опитът на Шкриняр да играе с глава прати топката високо над вратата.

В 43-ата минута съдията свири дузпа и за домакините, след като видя фаул на Шкриняр срещу Куаме. Нова намеса на ВАР обаче показа, че защитникът е играл с топката и така Давиде Маса промени решението си.

В 47-ата минута Лаутаро пропусна „златен“ шанс да удвои преднината на своя тим. Последва домакински натиск, който доведе до изравнително попадение в 57-ата минута. Тогава Лукас Мартинес Куарта пробва задна ножица, но ударът се спря в тялото на противников играч. Гостите не успяха да изчистят топката и тя попадна в Куаме, който от границата на наказателното поле я запрати с топовен шут в мрежата на Ханданович.

В 68-ата минута Коларов пробва далечен изстрел, който не се оказа проблем за Терачано. Веднага след това Конте пусна в игра Лукаку и Ашраф Хакими, разчитайки на тях, за да стигне неговият отбор до победен гол. В 86-ата Хакими направи рейд и стреля, но това беше достатъчно само за корнер.

Още в първите секунди на продължението Венути шутира, но Ханданович улови топката. В 93-ата минута центриране на Перишич претърпя рикошет и се отби в напречната греда, а секунди по-късно удар на Лукаку завърши в аут. В 95-ата Бонавентура не успя да преодолее словенския вратар.

В 103-ата Терачано се справи с удар с глава на Алексис, а малко след това и с далечен изстрел на Ериксен. В 116-ата вратарят на домакините спаси с крак опасен удар с глава на Лукаку след центриране от корнер.