INFOTEKA.BG – Новините, които трябва да знаеш

Всичко най-важно подбрано за теб – политика, икономика, образование, култура, здраве, технологии и много други от Бяла, Долни Чифлик, Варна

Ювентус наказа Рома и така влезе в Топ 3 в Серия А

Шампионът на Италия Ювентус записа много ценна победа в борбата си да се завърне на челото в Серия А, след като победи с 2:0 Рома в гвоздея на кръга от италианското калчо. Вездесъщият Кристиано Роналдо реализира поредния си гол в кариерата, откривайки резултата в 13-ата, а Ибанес от Рома спомогна за втория гол на „бианконерите”, след като си вкара автогол 20 минути преди края на редовното време.

Успехът направи така, че Юве „прескочи” Рома в класирането и вече е трети с 42 точки, на пет зад лидера Интер, но Юве е и с мач по-малко. Рома, от своя страна, отиде четвърти и е с 40 пункта.