INFOTEKA.BG – Новините, които трябва да знаеш

Всичко най-важно подбрано за теб – политика, икономика, образование, култура, здраве, технологии и много други от Бяла, Долни Чифлик, Варна

Черно море записа важен успех в битката за 7-ото място (+ВИДЕО)

Черно море постигна убедителна победа с 3:1 над Ботев Пловдив в първи мач на двата тима от първата група на втората осмица.

„Моряците“ поведоха още в третата минута с гол на Родриго Енрике, само три по-късно отново той бе точен – този път от дузпа. В 25-ата минута Атанас Илиев върна Ботев в мача, но десетина минути по-късно Черно море вкара трети гол дело на Зе Гомеш.

В 41-ата минута Филип Филипов бе изгонен от игра за втори жълт картон.

Домакините поведоха в резултата още в 3-ата минута. Родриго навлезе в наказателното поле и стреля по посока вратата на Аргилашки, топката мина през няколко играчи и влетя в мрежата за 1:0.

Само две минути по-късно „моряците“ получиха дузпа за нарушение на Филип Филипов. Зад топката застана Родриго, който прати Аргилашки в обратния ъгъл и удвои аванса на Черно море.