INFOTEKA.BG – Новините, които трябва да знаеш

Всичко най-важно подбрано за теб – политика, икономика, образование, култура, здраве, технологии и много други от Бяла, Долни Чифлик, Варна

Царско село триумфира в снежната битка с Монтана

Царско село победи Монтана с 4:3 в последния мач от 15-ия кръг на efbet Лига.

Лошите метеорологични условия забавиха подновяването на играта, тъй като теренът бе покрит със сняг. Домакините търсиха червена боя, с която да очертаят линиите на игрището, за да може срещата да се довърши. След забавяне в крайна сметка срещата започна отново в 19:30.
Срещата между двата последни тима, водени от Никола Спасов, започна с минута мълчание в негова памет, а футболистите и съдиите излязоха с фланелки с неговия лик.

В 30-ата минута Царско село поведе в резултата. Лъчезар Балтанов центрира от корнер, а Александър Башлиев си отбеляза автогол, с което даде аванс на гостите. Шест минути по-късно столичани увеличиха преднината си. Стефан Христов бе изведен зад отбраната на Монтана, финтира излезлия Марин Орлинов и прати топката във вратата му за втори път в мача.

Преди да започне втората част домакините са принудени да изчистят линиите на терена, които бяха покрити от преминалия в сняг дъжд. Двата отбора дори се прибраха в съблекалните.
След като срещата се поднови, Атанас Атанасов направи две смени. Йордан Йорданов и Сергей Георгиев се появиха на терена на местата на Борислав Балджийски и Николай Цветков.

Минути след подновяването на играта Сергей Георгиев свали към Билал Бари, който матира Джони Пласид, за да намали изоставането на домакините.
След попадението Любослав Пенев веднага реагира и замени Андерсон Кордейро с Луис Педро.
В 64-ата минута Монтана изравни резултата, след като Антонио Георгиев си отбеляза автогол. Топката бе центрирана отляво в наказателното поле, Мартин Кавдански опита да изчисти, но го стори в крака на съотборника си – Антонио Георгиев, който го прати в собствената си врата.

Две минути по-късно обаче Дилан Мертенс отново изведе гостите напред. С изстрел от границата на наказателното поле нидерландецът се разписа във вратата на Марин Орлинов.
В 82-ата минута Царско село вкара за четвърти път в двубоя. След центриране от корнер и няколко рикошета, топката попадна в Мартин Кавдански, който стреля покрай Марин Орлинов.