INFOTEKA.BG – Новините, които трябва да знаеш

Всичко най-важно подбрано за теб – политика, икономика, образование, култура, здраве, технологии и много други от Бяла, Долни Чифлик, Варна

Борусия Дортмунд разби Лайпциг с 3:1

Отборът на Борусия Дортмунд записа убедителна победа с 3:1 като гост на РБ Лайпциг в едно от дербитата на 15-ия кръг в германската Бундеслига. Двата тима проспаха първото полувреме, но през втората част „жълто-черните“ буквално смачкаха своя съперник. В 55-ата Джейдън Санчо откри, а в 71-ата минута Ерлинг Халанд удвои. В 84-ата отново норвежецът се разписа, а в 90-ата минута Александър Сорлот вкара почетното попадение за „биковете“.

Първите 45 минути предложиха основно скука, като домакините имаха леко предимство. През второто полувреме обаче Борусия вдигна оборотите и напълно заслужено реализира три попадения, а Лайпциг нямаше отговор на скоростнот тепмпо на своя съперник.

С тази победа възпитаниците на Един Терзич се завърнаха в битката за титлата, след като събраха актив от 28 точки и сенаместихана четвъртата позиция, на пет от лидера Байерн. Момчетата на Юлиан Нагелсман пък пропуснаха да изместят именно „баварците“ на върха и остават на воторто място с 31 пункта. В следващия кръг Борусия приема Майннц, докато Лайпциг гостува на Валфсбург.