INFOTEKA.BG – Новините, които трябва да знаеш

Всичко най-важно подбрано за теб – политика, икономика, образование, култура, здраве, технологии и много други от Бяла, Долни Чифлик, Варна

Отличен 6 за Байерн Мюнхен! „Баварците“ стъпиха и на световния връх

Отборът на Байерн Мюнхен спечели шестата си поредна купа, след като победи с минималното 1:0 мексиканският Тигрес УАНЛ във финала на турнира за Световното клубно първенство. Единственото попадение отбеляза Бенжамен Павар в 61-ата минута.

С този успех „баварците“ се превръщат едва във втория тим в историята, който печели шест трофея в рамките на една година. Точно това постигна Барселона през 2009 година. Миналата година тимът на Ханзи Флик завоюва титлата в Бундеслигата, Купата на Германия, Шампионската лига, Суперкупата на Германия и Суперкупата на Европа.

Първоначално турнирът трябваше да се проведе през месец декември миналата година, но беше преместен заради пандемията от COVID-19. Тази вечер „баварците“ доминираха през целия двубой и можеха да постигнат и по-изразителен резултат, след като създадоха редица положения. На два пъти гредите спасиха Тигрес, а попадение на Джошуа Кимих беше отменено през първата част.